Afgelopen week zijn weer rond de 25 leden van de Blesruiters op Ponykamp geweest in Wateren (Drente). En “weer” betekent inderdaad dat het voor de 25e keer gehouden werd en zoals de laatste jaren in de mooie locatie “De Alberthoeve” te Wateren. De locatie in Wateren ligt aan de rand van een groot bos en heidegebied tussen de plaatsen Diever Wateren –Appelscha, alle mogelijkheden dus voor het rijden van mooie ritten.
En dat hebben de deelnemers dan ook gedaan, natuurlijk speelde ook het mooie weer, niet te warm en vaak een aangenaam zonnetje, een belangrijke rol voor dit geslaagde kamp. Bijzonder aan dit kamp was natuurlijk dat het voor de 25e keer gehouden werd, maar zeker ook omdat Ton Zuidgeest maar liefst 20 keer van de 25 is mee geweest als leiding. De eerste jaren reed Ton ook nog mee bij de ritten maar de laatste jaren alleen als begeleider.
Ton is een bijzonder figuur tijdens al deze kampweken en ieder die Ton kent (en wie kent hem niet) hoef ik dat niet verder uit te leggen.
Ik was door Ton gevraagd om enkele pony’s met de trailer te komen halen en naar huis te rijden en op vrijdag te komen, dan kon ik de “bonte avond” ook meemaken. Uiteraard was het (ondanks de drukte voor de wedstrijd op Vlietland) geen probleem .
Uit voorzorg en uit 14 keer eigen ervaring, had ik extra kleren meegenomen en dat was maar goed ook want nog geen 30 seconden aanwezig was ik, en nog een aantal van de leiding, in een hevig watergevecht beland, dat uiteindelijk eindigde in een massaal “gevecht” in de grote waterbak, dolle pret dus.
En natuurlijk was er de gezellige avond waar iedereen aan het improviseren was gegaan en leuke stukjes opvoerde. Middelpunt was uiteraard Ton hij vond het na 20 jaar welletjes na “aangekleed” te zijn door een aantal deelneemsters kreeg hij, als dank, een “schoonheidsbehandeling” daarnaast werd hij luid toegezongen.
Uiteindelijk werd hij verrast door de voorzitter Koos van Hilten met een lauwerkrans en een attentie met de bijgevoegde woorden “goede paarden verdienen de haver”. En zo is het ,Ton bedankt.
Zaterdag rond een uur of twee was iedereen met de paarden en pony’s weer gezond en wel, alleen met een chronisch slaapgebrek, weer thuis en is ook dit 25e kamp weer geslaagd.
Ab Spaan
Ponykamp 2007 één groot feest
We vertrokken 18 aug. met 21 kinderen, 25 pony’s en paarden en 8 man/vrouw begeleiding. Toen wij aankwamen in Wateren hebben we de paarden in het land gezet, slaapkamers in orde gemaakt en tegen de avond maakten wij onze eerste rit. We hebben de hele week mooie tochten gemaakt en vrijdag als afsluiting een kleine cross. Verder hebben wij veel plezier gehad en de leiding moest het ontgelden. ’s Nachts ging de telefoon 3 keer af in de kamer van de leiding. Deze telefoon was van een van de meiden, die hadden ze in een koffer verstopt. Vrijdagmiddag hadden wij onze eigen poldercross. Helaas konden we er in Stompwijk niet bij zijn dus dan maar in Wateren.
Iedereen deed mee en we waren lekker nat en stonken ook erg.
Vrijdagavond hadden we onze laatste avond en werd ik in het zonnetje gezet. Ik ging nl van de 25 jaar voor de twintigste keer mee. Dit was ook gelijk mijn afscheid aan het ponykamp.
Zaterdag kwamen wij weer voldaan en moe van het kamp terug. Verder willen wij de chauffeurs en sponsors van dit kamp weer heel hartelijk bedanken. Ook wil ik iedereen bedanken die er voor mij toch weer een onvergetelijk kamp van gemaakt hebben. Ik heb 20 hele leuke en gezellige jaren meegemaakt.
Ton