Jaarlijks wordt er voor alle basisschoolleerlingen van de groepen 5 tot en met 8 de Schoolsportdagen georganiseerd. Net zoals vorig jaar zullen ook dit jaar de basisscholen uit de gemeente Leidschendam Voorburg van de partij zijn. In totaal doen dan ook 18 van de 21 scholen mee, dit zijn ongeveer 2300 kinderen in totaal. De Schoolsportdagen worden gehouden op donderdag 24 en vrijdag 25 april op de voetbalvelden van Sportpark ’t Loo te Voorburg.
Overtreffen van vorig jaar
Vorig jaar waren de Schoolsportdagen al een groot succes en dit jaar probeert de organisatie Stichting Sport en Cultuur deze prestatie weer volledig te overtreffen. Om dit te kunnen bewerkstelligen worden er dit jaar HALO en Mondriaan studenten ingeschakeld, die helpen bij de ondersteuning van de verschillende sportactiviteiten.
Het programma
De deelnemende scholen zullen ook dit jaar weer lijnbal, slagbal en een estafette gaan uitoefenen. Daarnaast is er ook een nevenprogramma waaraan de kinderen kunnen deelnemen, dit programma bestaat uit diverse onderdelen, zoals; luchtkussenspringen, penalty schieten, mastklimmen, klepelhangen en de 60 meter sprint. Ten slotte zal er aan het einde van de dag een estafette worden gelopen door de kinderen.
Dit jaar zullen de groepen 5 en 6 op donderdag 24 april de strijd met elkaar aan gaan, waarna de winnaars een prijs ontvangen uit de handen van Wethouder van Jeugdbeleid, Mevrouw Zwartepoorte. De groepen 7 en 8 zullen op vrijdag 25 april de strijd met elkaar aan gaan, waarna de winnaars ook een prijs zullen ontvangen uit de handen van de bovengenoemde Wethouder. Alle kinderen zullen aan het einde van de dag een vaantje krijgen als herinnering.