Ook tijdens de kermisdagen moesten de duiven volop aan de bak. Vanwege het ’n paar keer niet verschijnen van de DORPSKETTING is er wat info –achterstand over de prestaties van het Stompwijkse duivensportgebeuren. Inmiddels zijn we alweer zeven wedvluchten verder, dit even terzijde. Om te beginnen moesten zowel de oude als jonge duiven zaterdag 19 juli een meeting vanuit het Franse Peronne (264 km.) afwerken. Ons dorp had hiervoor resp. 68 oude en 247 jonkies in de strijd. Het was in de rubriek oude duiven de NL07 ’698’ van Eddy van Leeuwen en de jonge duif NL08 ’863’ van de Comb. Soonius/Tijssen die het zoet van de zege mochten smaken.
Zondag 20 juli kregen de lange afstandvliegers vanuit Argenton (649 km.) een zeer zware opdracht op hun bordje. Stompwijk was voor dit specialistenwerk met 35 duiven vertegenwoordigd. De Comb. Hilgersom wist met de NL06 ’406’ na een hevig gevecht die zo ongeveer de gehele dag duurde fraai te zegevieren.
Zes dagen later, vorige week zaterdag 26 juli dus, stond er weer een zgn. dubbelvlucht op het programma. Het was wat de oude duiven betreft de NL06 ’175’ van Theo en Emiel Hilgersom die in een deelnemersveld van 100 oude duiven met de overwinning aan de haal ging. Bij de jonge duiven was het de blauwe duivin NL08 ’183’ van uw reporter die het gehele Stompwijkse konvooi (273 d.) haar staart liet zien.
Tot slot de vliegresultaten van afgelopen zaterdag 2 augustus Zowel de oude als jonge duiven hadden Morlincourt als startplaats (299 km.). Met een zuidwesten meewind was het deze keer voor de wedstrijdvliegers een fluitje van ’n cent. De prijzen werden dan ook in rap tempo verdiend. De Gerard Soonius/Lex Tijssen combinatie was in het concours voor de jonkies met hun NL08 ’796’ goed voor de juniorenoverwinning. Uiteraard deed ook de Comb. Hilgersom weer van zich spreken. Het was hun NL06 ’442’ die de vliegstrijd van de oude duiven stijlvol winnend wist af te sluiten. De Stompwijkse duivensportdeelnemers hadden voor deze beide races totaal 316 duiven aan de start gebracht.
Verdiende punten over 7 vluchten: | Stand: | ||
Comb. Hilgersom | 77 p. | 1. Comb. Hilgersom | 325p. |
E. v. Leeuwen | 62 | 2. E. v. Leeuwen | 278 |
P. Oliehoek | 59 | 3. P. Oliehoek | 246 |
G. Onderwater | 46 | 4. J. & R. v.d. Bosch | 211 |
J. & R. v.d. Bosch | 46 | 5. G. Onderwater | 193 |
Soonius/Tijssen | 39 | 6. W. v.d. Bosch | 191 |
W. v.d. Bosch | 38 | 7. Mevr. Luk/Vork | 173 |
Mevr. Luk/Vork | 33 | 8. Soonius/Tijssen | 100 |
J. v.d. Salm | 25 | 9. J. v.d. Salm | 94 |
R. Ammerlaan | 7 | 10. R. Ammerlaan | 45 |
Piet Oliehoek