Dit jaar hadden we bij de organisatie van de activiteiten voor de menners van de blesruiters nog al eens het weer als spelbreker.
Dat was afgelopen zondag anders, mooier konden we het ons niet wensen en dat was te merken aan de grote publieke belangstelling.
Niet alleen bij de verschillende hindernissen op de diverse locaties maar zeker op ons eigen terrein, bij de waterhindernis was het gezellig druk.
We hadden dit jaar gekozen om de minimarathon van de ruiters en de menners los te koppelen en er een aparte dag van te maken, en dat bleek een succes voor beide wedstrijden.
De minimarathon voor de 24 Menners bestond uit 6 hindernissen die bij even zoveel boerderijen gebouwd waren.
Bij Nico de Haan begonnen we met de eerste en daar ging het voor Jos Stuifzand gelijk fout, een beetje te enthousiast ging hij met zijn tweespan van start en ging prompt bij de eerste wending met wagen en pony’s op zijn kant.
Dat was schrikken maar gelukkig viel het allemaal mee en kon hij, zij het wat rustiger, de wedstrijd vervolgen.
Bij Mary Koeleman een hindernis gemaakt van verkeersafzettings materialen met de nodige bebording, iets nieuws maar voor de (meeste!) deelnemers leverde deze niet al te veel problemen op.
Dan naar Jan van Santen, een kegelparcours waar Chris toch wel een paar lastige wendingen in had gemaakt en er dus nog al eens een balletje viel.
Vandaar naar Jet Overdevest hier was de bouwploeg een plankje vergeten waardoor de hindernis wat minder lastig werd en dat kwam goed uit want
Jet en Alex trakteerde hier de deelnemers op een heus mennersborreltje en die ging er zo halverwege de wedstrijd natuurlijk in “als koek”.
Dan naar de bovenmeer naar Kees de Jong, die had op zijn grote oefenterrein weer een heuse hindernis gebouwd, een hindernis met lange lijnen en vele wendingen en dus fantastisch om te rijden.
Tot slot naar de laatste hindernis op ons eigen terrein met natuurlijk de waterbak, wonderwel bleken weinig paarden en pony’s hier echt moeite mee te hebben, al ging het bij menigeen wel een beetje aarzelend.
En zoals eerder gezegd hier was het gezellig druk en dat kwam natuurlijk door het mooie weer en de sport maar zeker ook omdat alle deelnemers met grooms en alle vrijwilligers op, door Ruud en José gesponsorde, soep en boerenkool met worst werden getrakteerd en dat lieten zij zich goed smaken.
Bij de menners is het meedoen net zo belangrijk als winnen, maar gaan ze er toch voor, dus zijn er winnaars en (lachende) verliezers.
De winnaars waren:
Pony’s enkelspan: 1e Manon Straathof 2e Aad Borst 3e Dominiek Bruggeman
Paard enkelspan : 1e Koos van Hilten 2e Mary Luk
Pony’s tweespan : 1e Jan Gravenstein 2e Sonja de Jong
Troostprijs (niet door de waterbak) Petra de Jong
Voor de volledige uitslag en tijden van de hindernissen zie www.blesruiters.nl
Een bedankje natuurlijk voor Ruud en José maar ook voor de terrein eigenaren Kees, Jan, Nico, Mary, Jet voor het beschikbaar stellen van hun terrein(Kees en Nico voor het bouwen) en natuurlijk de hindernis jury’s.
En tot slot zag ik bij de prijsuitreiking (“uitgeblust”) Jack Overdevest zitten met een biertje en dat was best verdiend want hij zorgde in zijn eentje voor ons “natje”, Jack bedankt.
De mencommissie kan terug kijken op een zeer geslaagde dag en gaat weer aan het werk want 26 oktober staat er een rit rond de Utrechtse Heuvelrug op het programma
Ab Spaan