donderdag 15 februari 2007 en presentatie van de eerste resultaten van de gebiedsvisie van Stompwijk
De voorzitter van de Adviesraad, Koos van Wissen, opent de vergadering en heet de aanwezigen van harte welkom. Naast de leden van de Adviesraad en enkele ambtenaren zijn er ongeveer 50 belangstellenden aanwezig.
Deze vergadering zal voornamelijk in het teken staan van de eerste resultaten van de gebiedsvisie voor Stompwijk.
Van het spreekrecht wordt geen gebruik gemaakt en men gaat akkoord met het verslag van de Adviesraadvergadering van 16 november 2006.
Stand van zaken en acties naar aanleiding van de wijkwandelingen en de wijkfietstocht
In oktober 2006 heeft een fietstocht door het buitengebied en een wijkwandeling door de kern Stompwijk plaatsgevonden. Naast enkele leden van de Adviesraad waren bij de fietstocht wethouder Beimers en bij de wijkwandeling burgemeester van Haersma Buma en enkele ambtenaren aanwezig. De zaken die naar aanleiding van deze fietstocht en wijkwandeling aan de orde zijn gesteld zijn in een overzicht opgenomen. Voor belangstellenden zijn deze overzichten aanwezig. Op verzoek van de Adviesraad heeft de heer Van Spankeren van de gemeente in het overzicht per onderwerp aangegeven of en op welke wijze de gemeente het probleem gaat aanpakken. Een vijftal zaken worden door de heer Van Spankeren mondeling toegelicht. Dit betreft het herstel van het wegdek vóór de brug aan de Huysitterweg. Deze werkzaamheden zijn gepland in april aanstaande. Het is te verwachten dat de weg hiervoor 2 tot 3 dagen afgesloten moet worden. Er zal nog overleg gevoerd worden met de bewoners en bedrijven hoe dit het beste kan worden aangepakt. De heer Van Spankeren nodigt belanghebbenden uit om met hem mee te denken.
De oplossing voor het knelpunt van de overstekende fietsers bij het tunneltje aan de Korstverlorenweg blijkt niet eenvoudig. In het jaar 2008 zal de weg opnieuw geasfalteerd worden. Getracht zal worden om de oplossing van dit knelpunt gelijktijdig mee te nemen.
Verder is het de bedoeling dat ook de Meerlaan in het jaar 2008 opnieuw ingericht en bestraat wordt. De heer van Spankeren zegt dat de gemeente probeert om tegelijkertijd met het herstel van het wegdek te kijken of het mogelijk is om een voet en fietspad aan het eind van de Meerlaan bij de Jan Koenenweg aan te leggen.
Tot slot meldt hij dat de beschoeiing langs de Stompwijkseweg op enkele plaatsen erg slecht en gevaarlijk is. Het is niet duidelijk of de gemeente of het Hoogheemraadschap van Rijnland voor het herstel dient te zorgen. De gemeente heeft echter besloten om sowieso op korte termijn tot herstel over te gaan en daarna uit te zoeken wie deze kosten moet betalen.
De voorzitter dankt de heer van Spankeren voor zijn uitleg en zegt dat de Adviesraad de zaken die tijdens de fietstocht en de wijkwandeling aan de orde zijn gesteld op de voet zal volgen en de voortgang zal publiceren in de Dorpsketting.
Gebiedsvisie Stompwijk
Frank van Vliet, projectleider van APPM Management Consultants en door de gemeente aangesteld om de totstandkoming van de gebiedsvisie voor Stompwijk te leiden, geeft een toelichting. Het betreft een totaalplan waarin aandacht zal worden gegeven aan wonen, voorzieningen, bedrijvigheid, het zware verkeer, ontsluiting van het dorp, natuur, milieu, recreatie en historie. In het najaar 2006 is gestart met de uitvoering van de plannen. Frank heeft met diverse organisaties gesproken, medio december heeft een startbijeenkomst plaatsgevonden. Op 1 februari jl. is door het werkteam de gehele dag gewerkt aan het opstellen van vier scenario’s. Het meedenkteam heeft de resultaten daarvan op donderdagavond 8 februari besproken. De vier ‘extreme’ scenario’s zijn:
Stompwijk, een leefbare kleine kern (alleen maar gedacht vanuit Stompwijk),
Stompwijk, de groene long van Haaglanden (alleen maar gedacht vanuit Haaglanden),
Stompwijk, een openluchtmuseum van de Randstad (de historie centraal)
Stompwijk, een innovatief klimaatdorp (innovatie en duurzaamheid centraal).
Frank geeft aan dat het de bedoeling is om zoveel mogelijk plannen en ideeën en mensen/partijen te betrekken bij het opstellen van de visie. In maart is een volgende bijeenkomst van het werkteam. Op deze bijeenkomst zal gewerkt worden aan het opstellen van een voorkeursscenario op basis van de vier eerder gemaakte scenario’s. Hij geeft verder aan dat het de bedoeling is dat de visie in juli aanstaande in de gemeenteraad besproken wordt.
Frank vindt het belangrijk dat de Stompwijkers zeer nadrukkelijk betrokken worden bij het samenstellen van de visie. Dit kan door inbreng te leveren tijdens de diverse bijeenkomsten, dan wel rechtstreeks via de mail. Via het e mailadres van zijn collega Jantien van den Berg kunnen inwoners hem informeren over zaken die zij belangrijk vinden. Het e mailadres is: vandenBERG@appm.nl.Verder zegt Frank dat medio volgende week op de website www.gebiedsvisiestompwijk.nl alle informatie en plannen van de gebiedsvisie te zien zijn.
Voorafgaand aan de bespreking van de vier scenario’s wordt er nog een kritische discussie gevoerd over de samenstelling van het werk en meedenkteam. Ook wordt n.a.v. enkele vragen door Frank aangegeven dat in deze fase de plannen nog niet realistisch en/of financieel haalbaar behoeven te zijn. In een volgende fase is dit in toenemende mate wel noodzakelijk.
Na de inleiding worden de aanwezigen in de gelegenheid gesteld om door middel van groene stickers aan te geven welke elementen uit de verschillende scenario’s in een voorkeurscenario terug zouden moeten komen. Dit leverde een levendige discussie op rondom de vier scenario’s. De gemaakte keuzes zullen door het werkteam worden meegenomen bij de eerste opzet van het voorkeurscenario.
Rondvraag en Sluiting
De heer J. van Schie vraagt hoe het staat met de petitie die in de vergadering van 16 november jl. is aangeboden over het toenemende sluipverkeer op de Ondermeerweg. De voorzitter van de Adviesraad zegt dat de handtekeningen aan wethouders Beimers zijn aangeboden. Hij zegt toe de gemeente te verzoeken om in de volgende vergadering van de Adviesraad hierop terug te komen.
De heer P. Noordzij zegt dat hij vernomen heeft dat Snowworld plannen heeft om een nieuwe skibaan te bouwen. Hij vraagt of de Adviesraad hierover al contact heeft gehad met de Gemeente Zoetermeer. De voorzitter bericht dat er een kritische brief klaar ligt om aan de gemeentes Zoetermeer en Leidschendam Voorburg te sturen. Een afschift van deze brief zal ook worden verzonden aan het dagelijks bestuur van het Stadsgewest Haaglanden.
De heer C. van Swieten verzoekt om de bermen langs de Meer en Geerweg op te hogen als deze weg opnieuw wordt geasfalteerd.
Tot slot dankt de voorzitter de aanwezigen voor de inbreng op de vergadering. De volgende openbare vergadering van de Adviesraad zal worden gehouden op donderdag 22 maart aanstaande. Op deze vergadering zal wederom de ontwikkeling van de gebiedsvisie voor Stompwijk centraal staan.
Aad Janson, secretaris