STOMPWIJK Stompwijk ’92 heeft ook zijn tweede duel op het gloednieuwe kunstgrasveld in winst weten om te zetten. De formatie van Ron de Roode gaf FC Lisse dankzij een late treffer van Martijn Droog in een matige wedstrijd met 1 0 klop.
door Hans Beukema
Door dit resultaat bevinden de Stompwijkers zich nu in de subtop van de vierde klasse. Een positie waar het elftal volgens Ron de Roode ook thuishoort. Echt eenvoudig kwam de zege niet tot stand tegen de voetballend sterke opponent. De grijszwarten moesten door de afwezigheid van Johan Nieuwland (al weken geblesseerd) en Toby van Marwijk (vakantie) namelijk noodgedwongen hun strijdwijze veranderen.
Met deze twee rappe buitenspelers in de ploeg kan Stompwijk ’92 de ballen prima in de diepte spelen. Wanneer beide spelers op volle snelheid zijn, zijn ze nauwelijks te houden. Hun vervangers Jorrian Hendriks en Jarno van Rijn daarentegen moeten het juist niet van hun snelheid maar eerder van hun werklust hebben. In aanvallend opzicht konden de grijszwarten zeker voor rust dan ook niet echt imponeren. Alleen Jarno van Rijn dook voor rust één keer gevaarlijk voor Joost Hoogkamer op te duiken. De gelegenheidslinksbuiten schoot de bal echter te zwak in, waardoor de goalie redding kon brengen. FC Lisse daarentegen was voor de theepauze veel gevaarlijker. Zo ramde Mark Berbee de bal vanuit een kansrijke positie vol op de vuisten van Roy van der Voort. Kort daarna was de sterk spelende keeper wel verslagen op een kopbal van Terry Kipping uit een corner van Nick Bongaerts. Tot zijn grote opluchting wist een Stompwijker nog redding te brengen op de doellijn en reageerde FC Lisse niet alert op de rebound. Ook Mark van Marrewijk, Mark Turnhout en Ivar Dofferhoff schoten voor rust nog vanuit alle mogelijke posities op doel. Geen enkele bal trof echter doel. De Stompwijkers haalden dus zonder kleerscheuren de rust. Ron de Roode gebruikte de theepauze vooral om zijn manschappen nieuwe moed in te spreken. En met succes. Want in de tweede helft ging Stompwijk ’92 met meer pressie voetballen. Daardoor kreeg de opponent uit de Bollenstreek minder gelegenheid om zijn geliefde combinatiespel te spelen. De Stompwijkers vergaten zelf ook echter te combineren, waardoor er weinig spectaculaire dingen voor beide doelen gebeurden. Het duel leek dan ook op 0 0 af te stevenen. Een stand, waar veel supporters gezien het spelbeeld wel voor leken te tekenen. In de 81e minuut sloeg de vlam echter toch in de pan. Jorrian Hendriks speelde de bal op randje buitenspel naar Martijn Droog. De spits bedacht zich geen moment en lobde de bal over Joost Hoogkamer. Door die treffer kwam de tot dan toe matige wedstrijd ineens tot leven. FC Lisse startte namelijk een slotoffensief. De ploeg probeerde de spitsen vooral met lange halen te bereiken. Stompwijk ’92 moest dan ook noodgedwongen terug. Aan de andere kant kreeg het elftal wel meer ruimte om te counteren. Dat leverde in de 85e minuut een grote kans voor Quint Bierhuis op. De middenvelder schoot de bal echter op de lat, waardoor het spannend bleef. FC Lisse kreeg namelijk nog twee opgelegde mogelijkheden, maar de spelers hadden hun vizier niet op scherp staan. Zo kopte Rob Vermeulen een bal in kansrijke positie over de lat.
Ook verrichte Roy van der Voort in de slotfase nog een sublieme redding door de doorgebroken Mark van Marrewijk de bal te ontnemen.
Volgens de FC Lisse spelers gebeurde dat echter op onreglementaire wijze. Van der Voort zou in hun ogen veel te hard zijn doorgegaan op Van Marrewijk, maar de scheidsrechter wuifde alle protesten weg. Komende zondag is Toby van Marwijk weer van de partij. Mogelijk kan Erwin Oudshoorn dan ook in Hoogmade meespelen tegen MMO. Deze aanvaller is al enkele weken geblesseerd. Dan zit Ron de Roode weer wat ruimer in zijn aanvallende mogelijkheden.