Toernieuws

Toernieuws Toerclub Stompwijk

Op Koninginnedag stond bij de toerclub weer het rondje Haarlemmermeer op de kalender. Het weer was niet echt aantrekkelijk, maar toch stond er een aardig groepje van 19 man/vrouw klaar bij de Meerlaan. Met 11 man van de A1 reden we vlot naar Nieuwe Wetering van waar we het rondje linksom reden. Eerst een stukje langs de buitenkant, want ter hoogte van het aquaduct is de binnenring afgesloten, daarna via de oude route. Dankzij de zuidenwind ging het nog steeds gemakkelijk. Een enkele keer vielen er een paar spetters regen, maar gelukkig zette dat niet door. Na het bereiken van het verste punt draaiden we tegen de wind in en werd het lastiger, zeker als je in je eentje probeert voor de groep uit te rijden. Die pogingen duurden dan ook niet lang. De koffietent in Cruquius is ook altijd net een paar kilometer verder dan gedacht. Daar aangekomen stond er Fish & Chips op het dagmenu, maar wij kozen voor appelgebak. Oranje tompouces hadden ze helaas niet. Even later kwam ook de A2 en vervolgens de A3 binnen. Onderweg hadden ze nog uitgekeken naar Kees die hen op zou wachten, maar hem niet gezien. Ook het vervolg van de route gaf nog flink veel wind en dat kostte uiteindelijk Hans de aansluiting met onze groep. Na het verlaten van de Ringvaart hebben we hem nog opgewacht, maar hij had inmiddels een eigen route naar huis gekozen. Hadden we beter toch wat eerder kunnen wachten. Na ruim 100 km waren we weer terug in Stompwijk en was het met het weer erg meegevallen.

Een dag later op Hemelvaartsdag stonden er ook weer 18 klaar voor de Tunneltocht. 3 van hen stonden langs de Vliet, foutje in de toerkalender, maar dankzij de moderne mobiele technieken was dit snel opgelost. De A1 en de A2/A3 hadden besloten dit jaar weer eens de langere route te rijden waar ook de Kiltunnel en de Heijnenoordtunnel inzitten. Dan doet deze tocht z’n naam tenminste ook eer aan. We startten via Zoetermeer en langs de Rotte om bij Rotterdam de Brienenoordbrug over te gaan. Vervolgens steeds het fietspad langs de A16 volgen, tot het punt waar Edu op bekend terrein kwam. We naderden immers de Hoekse Waard waar hij z’n jeugd heeft doorgebracht en vele wegen kent. De dag ervoor had hij z’n geheugen nog wat opgefrist met behulp van Google Earth en nu leidde hij de A1 perfect langs Zwijndrecht en Dordrecht naar de Kiltunnel. Ook de route langs de dijken van de Hoekse Waard ging vlot en ondanks de flinke (schuin) tegenwind waren we al snel bij de Heijnenoordtunnel. Ook hier konden we fietsend doorheen en daarna was het nog maar een paar kilometer naar de koffietent langs de Oude Maas. Kort na ons arriveerde ook Wim met 2 fietsmaten uit Zevenhuizen. Zij hadden de B niet gezien langs de Rotte, maar deze kwamen even later wel binnen. De A2/A3 had ook de route via de Hoekse Waard gereden. In Puttershoek was het café van Kees Verkerk nog gesloten, dus was ook voor hen de stop bij De Oude Maas. Over de terugweg via Smitshoek en door Rotterdam naar de Maastunnel waren wij vooraf niet helemaal zeker, maar ook dat ging zonder problemen. We beginnen het na al die jaren toch te leren! Als je dan bij de Euromast bent hoef je alleen maar de borden Delft te volgen en komen we vanzelf weer op echt bekend terrein.
Helaas viel het weer deze dag wat tegen met nauwelijks zon en veel wind, maar toch hebben we een perfecte rit gereden die dankzij de goede voorbereiding op 115 km uitkwam.
Arno van Rijn

A.s. maandag (2e Pinksterdag) staat er weer gewoon een clubtocht op het programma. Alle groepen rijden dan naar het Theehuis in de Meije. Vertrek is om 8.30 uur vanaf Oostvlietweg 30.