Beste allemaal,

Graag breng ik onder de aandacht de petitie “Bouw sociale woningen in Leidschendam-Voorburg”, te vinden op Bouw sociale woningen in Voorburg-Leidschendam – Petities.nl (https://wonenvoorburgleidschendam.petities.nl)

De actiegroep is ontstaan uit onvrede over het gemeentebeleid omtrent de bouw van sociale woningen in de gemeente Leidschendam-Voorburg. Uit gemeenteplannen valt te halen dat er niet meer dan 750 nieuwe sociale woningen op de planning staan te worden gebouwd tot 2030. Ondertussen zijn er meerdere projecten in de gemeente te vinden waar bovengemiddeld dure woningen en zelfs woningen met een verkoopprijs van boven de €1.000.000 worden gerealiseerd.

Al moet er bij ieder nieuwbouwproject voor ten minste 30% aan sociale woningen worden gerealiseerd, vaak wordt dit afgekocht middels de Verordening sociale en middeldure woningbouw Leidschendam-Voorburg (https://lokaleregelgeving.overheid.nl/CVDR678640). 

Middels de petitie willen initiatiefnemers de gemeente oproepen een prioriteit te maken van het bouwen van sociale woningen in Leidschendam, Voorburg en Stompwijk.

Met vriendelijke groet,

Thiemo Kleiboer

Actiegroep Wonen Leidschendam-Voorburg

Een gedachte over “Beste allemaal,”

  1. Zoals reeds uit woonbehoefte onderzoek naar voren kwam is er in Stomwpijk voldoende sociale huur beschikbaar en lijkt dit meer iets voor de gemeente Leidschendam Voorburg.

    Het onderzoek zal op de website van de adviesraad worden geplaatst dan kan eenieder dit rustig nalezen

Reacties zijn gesloten.